PhD projekt

PhD pozice ve skupině Strukturní parazitologie

Tutor
Sebastian Zoll
Skupina
Skupina Sebastiana Zolla
Strukturní parazitologie

Popis pozice

Vědecká skupina Strukturní parazitologie vedená dr. Sebastianem Zollem hledá 2 talentované a motivované doktorandy/doktorandky. Skupina se zaměřuje na pochopení strukturního základu interakcí mezi povrchovými proteiny parazitů a faktory lidského hostitele, aby objasnila strategie imunitní obrany parazitů a podpořila vývoj nových terapeutických strategií proti opomíjeným nemocem.

Laboratoř je dobře financovaná a podporovaná různorodou sítí mezinárodních spolupracovníků, což poskytuje kandidátům vynikající příležitost k získání zkušeností na zahraničních hostitelských institucích.

Úspěšný kandidát/Úspěšná kandidátka si osvojí integrovaný strukturní biologický přístup s využitím jednočásticové kryo-elektronové mikroskopie, rentgenové krystalografie a maloúhlového rentgenového rozptylu spolu s různými biofyzikálními technikami pro charakterizaci interakcí mezi proteiny (jako je SPR, ITC, MALS, MST). Pozice poskytne praktické zkušenosti v biochemické laboratoři a školení v oblasti zpracování strukturních dat pomocí linuxových pracovních stanic.

Důležité publikace:

Sülzen, H., Began, J., Dhillon, A., Kereiche, S., Pompach, P., Votrubova, J., Zahedifard, F., Subrtova, A., Safner, M., Hubalek, M., Thompson, M., Zoltner, M., and Zoll, S. (2023) Cryo-EM structures of Trypanosoma brucei gambiense ISG65 with human complement C3 and C3b and their roles in alternative pathway restriction. Nature Communications 14, 2403. https://doi.org/10.1038/s41467-023-37988-7

Nabízíme

Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít:

  • Vysokoškolské vzdělání (Mgr./Ing.) se zaměřením na biologii, biochemii nebo příbuzné obory
  • Zájem o strukturní biologii a práci s výpočetní technikou
  • Ideální osobnost je týmový hráč s nadšením a odhodláním samostatně navrhovat experimenty a analyzovat data
  • Zodpovědnost, spolehlivost
  • Chuť učit se novým věcem
  • Výborná znalost angličtiny slovem i písmem podmínkou
  • Předchozí zkušenosti s expresí a purifikací proteinů jsou výhodou.

Additional information

Pracovní poměr

na dobu určitou s možností prodloužení

Úvazek

zaměstnání na plný pracovní úvazek

Nástup

co nejdříve

Pracoviště

Praha 6–Dejvice, v docházkové vzdálenosti od metra Dejvická

Jak se přihlásit

Životopis a krátký motivační dopis (max. 500 slov) spolu kontakty na dvě reference zašlete dr. Sebastianu Zollovi na email: sebastian.zollinvalid-email-name@invalid-email-domainuochb.cas.cz.

Pokud vás nekontaktujeme do 3 týdnů, znamená to, že jsme ve výběrovém řízení dali přednost uchazečům/uchazečkám, kteří lépe odpovídají požadavkům na danou pozici. Děkujeme za pochopení.

Sdílet článek