Open House Praha 2022 v ÚOCHB – pro vozíčkáře

19. května 2022
ÚOCHB, Flemingovo nám. 2, Praha 6–Dejvice
Open House Praha 2022 v ÚOCHB – pro vozíčkáře

V rámci festivalu Open House Praha 2022 představujeme zrekonstruovaný areál Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR v pražských Dejvicích, jehož historie se začala psát v roce 1929, kdy byla postavena hlavní budova tehdy určená pro Státní výzkumný ústav zemědělský. Areál se po zbytek století vyvíjel a proměňoval a o 85 let později v něm přibyla dosud nejnovější moderní a mezinárodně oceňovaná budova přezdívaná Květák.

Jako před rokem, i letos jsme připravili speciální exkurze po vozíčkáře, které proběhnou 19. května v 10 a ve 14 hodin. Prohlídky jsou plánovány zhruba na jednu hodinu.

Návštěvníci pohybující se na vozíčku se při exkurzi dozví zajímavé informace o architektuře areálu ústavu, jeho historii i současném výzkumu, kterým se vědci v ÚOCHB zabývají. Detailně se pak seznámí s nejnovější budovou ústavu, které se přezdívá Květák. V rámci prohlídky nahlédnou návštěvníci mimo jiné i do jedné z výzkumných laboratoří a budou se moci projet po zelené střešní terase této moderní budovy.

Na prohlídku se musí návštěvníci z kapacitních důvodů předem registrovat, přičemž rezervace se provádí pouze pro osobu na vozíčku – případný doprovod se počítá k rezervaci automaticky.

Pro více informací se můžete obrátit na Oldřicha Hudečka na emailu oldrich.hudecekinvalid-email-name@invalid-email-domainuochb.cas.cz nebo telefonu +420 771 228 712.

Podrobné informace o přístupnosti prohlídky pro osoby s pohybovým omezením najdete ve zprávě Pražské organizace vozíčkářů:

PDF
Přístupnost budovy B z hlediska osob s pohybovým omezením PDF (675 kB)
Sdílet článek