Společenská odpovědnost

ÚOCHB poskytuje cílenou podporu rodičům ve vědě, podporuje mladé vědce a vědkyně a vybízí k zapojování do komunitního života. Ústav také oceňuje partnerství s neziskovými organizacemi, podporuje popularizaci a vědecké iniciativy a nadace.

Podporujeme rodiče ve vědě

Jednou z našich priorit je umožnit matkám, aby udržely krok s vědou při současné péči o malé děti. ÚOCHB proto nabízí svým zaměstnankyním zvláštní podporu na péči o děti.

Podporujeme mladé a excelentní vědce

ÚOCHB vítá a podporuje iniciativy zaměřené na usnadnění života vynikajících mladých vědců a úspěšný rozvoj jejich kariéry.

Nadace a nadační fondy

Spolupracujeme a nadacemi a nadačními fondy, které jsou zaměřené na rozvoj vědy, podporu vědců a popularizace vědy ve společnosti.

Spolupráce s vysokými školami

ÚOCHB se snaží přilákat na české vysoké školy vědce světové úrovně. Profesorská pozice dotovaná ÚOCHB je jedinečným nástrojem zřízeným mezi ÚOCHB a Univerzitou Karlovou.

Partnerství

  • ÚOCHB je generálním partnerem Nadace Neuron na podporu vědy
  • Jsme členy iniciativy Kampus Dejvice, která od roku 2015 propojuje ÚOCHB s vysokými školami a Národní technickou knihovnou v pražských Dejvicích. Kampus Dejvice s podporou místní městské části organizuje řadu aktivit a akcí pro studenty i širokou veřejnost.
  • ÚOCHB spolupracuje s organizací Czech Deaf Youth a byl partnerem valné hromady a semináře EDSU v dubnu 2019.
  • ÚOCHB je partnerem dvou filmových festivalů zaměřených na popularizaci vědy v České republice: Academia Film Olomouc a Life Sciences Film Festival.