Váš webový prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte svůj prohlížeč pro větší bezpečnost, rychlost a nejlepší zkušenosti na tomto webu

Vybrané granty

Granty Evropské komise

ÚOCHB je úspěšný v získávání různých typů Evropské komise, včetně ERC Advanced Grantů určených pro mezinárodně etablované vědce, které obdržel prof. Josef Michl a předčasně zesnulý Detlef Schröeder, či startovacího ERC Starting Grantu pro Milana Vrábela. Podívejte se na seznam dalších. 

Gilead Sciences Research Centre

Počátky jedinečné spolupráce mezi ÚOCHB a americkou farmaceutickou společností Gilead Sciences se datují do počátků devadesátých let minulého století. V roce 2006 byl zahájen partnerský program nazvaný Gilead Sciences Research Centre, v jehož rámci Gilead poskytoval ústavu po dobu pěti let finanční dar ve výši 1,1 milionu dolarů ročně. Ten měl za cíl rozšířit výzkum ústavu na poli lidských nemocí. Program byl následně obnoven v letech 2011 a 2016, kdy se podpora zvýšila na 1,35 milionu dolarů ročně.

OP VVV projekty

ÚOCHB rovněž získal financování z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, který je součástí Evropských strukturálních a investičních fondů.

Jiné institucionální granty

  • Biological roles of rhomboid intramembrane proteases, their substrates and specificity, Project no. 2329, EMBO Installation Grant, European Molecular Biology Organisation (EMBO), 2012–2017 (Kvido Stříšovský)
  • A molecular dissection of the interplay between diabetes and cancer: an integrated, multidisciplinary approach, Project no. MR/K000179/1, Medical Research Council (MRC, UK), 2012–2017 (Jiří Jiráček – co-PI) 

Billaterální Inter-Excellence – Inter-Action granty

USA (2018):
  • Synthesis and reactivity of N-fluoroalkylated compounds (Petr Beier) 
  • Design, synthesis and biological evaluation of potential modulators of human adenylate cyclases (Zlatko Janeba)
  • Poly-β-malic acid and its role as a possible primitive predecessor of nucleic acids (Jakub Kaminský)
  • Tumor targeted prodrugs of glutamine anatagonists (Pavel Majer)
  • Search for novel nucleoside analogs as antivirals against medically important flaviviruses (Radim Nencka)

Israel (2019):

  • Embedding Antiviral Nanoparticles in Water and/or Air for Cleaning the Environment (Jan Weber)