Open House Praha 2023 v ÚOCHB – pro vozíčkáře

18. května 2023
ÚOCHB, Flemingovo nám. 2, Praha 6–Dejvice
Open House Praha 2023 v ÚOCHB – pro vozíčkáře

V rámci festivalu Open House Praha 2023 představujeme zrekonstruovaný areál Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR v pražských Dejvicích, jehož historie se začala psát v roce 1929, kdy byla postavena hlavní budova tehdy určená pro Státní výzkumný ústav zemědělský. Areál se po zbytek století vyvíjel a proměňoval a o 85 let později v něm přibyla dosud nejnovější moderní a mezinárodně oceňovaná budova přezdívaná Květák.

Jako poslední dva roky, i letos jsme připravili speciální exkurzi po vozíčkáře, která proběhne ve čtvrtek 18. května ve 14 hodin. Prohlídky jsou plánovány zhruba na jednu hodinu.

Návštěvníci pohybující se na vozíčku se při exkurzi dozví zajímavé informace o architektuře areálu ústavu, jeho historii i současném výzkumu, kterým se vědci v ÚOCHB zabývají. Detailně se pak seznámí s historickou budovou, jejímiž architekty byli Josef Záruba-Pfefferman a Jan Zázvorka. V rámci prohlídky zavítají návštěvníci do přednáškového sálu, kavárny či historické pracovny profesora Holého.

Na prohlídku se musí návštěvníci z kapacitních důvodů předem registrovat. Pro registraci či další informace kontaktujte Oldřicha Hudečka na emailu oldrich.hudecekinvalid-email-name@invalid-email-domainuochb.cas.cz nebo telefonu +420 771 228 712.


Podrobné informace o přístupnosti prohlídky pro osoby s pohybovým omezením najdete ve zprávě Pražské organizace vozíčkářů:

PDF
Přístupnost budovy B z hlediska osob s pohybovým omezením PDF (675 kB)
Sdílet článek