Proč si vybrat PhD na ÚOCHB

Titul PhD je důležitou podmínkou pro vaši budoucí kariéru nejen v akademickém prostředí. Během studia se naučíte, jak vést samostatně projekt, spolupracovat v mezinárodním prostředí, prezentovat a obhajovat svoji práci před odborným publikem, psát grantové návrhy a zprávy. Tyto dovednosti jsou navíc vítány na manažerských pozicích ve státní správě i v soukromém sektoru, a proto mnoho PhD absolventů nachází uplatnění i v těchto sférách.

ÚOCHB sice PhD titul přímo neuděluje, ale ve spolupráci s pěti vybranými vysokými školami můžete zpracovávat dizertaci přímo na našem ústavu.

Na univerzitě je třeba absolvovat jen několik málo předmětů, hlavní náplní PhD studia je vybraný projekt na ÚOCHB, který je zároveň předmětem vaší disertační práce. Další vědomosti můžete načerpat na našich přednáškách a seminářích, při nichž pravidelně hostíme světovou vědeckou elitu včetně laureátů Nobelových cen.

Jako studenti se u nás budete podílet se na špičkovém výzkumu vedeném významnými vědci, získáte zkušenosti z odlišného prostředí, naučíte se pracovat s novými přístroji a budete prezentovat svoji práci na seminářích i mezinárodních konferencích.

Skloubit praxi s běžným studiem na univerzitě je zpravidla náročné, ne však v případě PhD studia na ÚOCHB, kde jsou studenti zároveň zaměstnanci na plný či částečný úvazek a pobírají tak univerzitní stipendium i plat od ÚOCHB v minimální výši 26 000 korun hrubého při plném pracovním úvazku a se všemi zaměstnaneckými benefity.